SylwestrowaNoc - Sylwester 2015/2016, pobyty sylwestrowe, pakiety, oferty na Sylwestra, bal sylwestrowy, gdzie na Sylwestra
Strona Główna »  - Sylwestrowe gadżety

Sylwestrowe gadżety

Obchodząc Sylwestra warto pamiętać o wielu różnych przedmiotach, które urozmaicą i wypełnią całonocną zabawę. Niektóre z nich są powszechnie znane, bo kto dziś wyobraża sobie tego typu imprezę bez fajerwerków, baloników, serpentyn? Jednak są też ciekawe, zabawne gadżety, które nie królują na naszych balach, a także potrafią dać wiele noworocznej radości.

Fajerwerków i petard nie trzeba nikomu rekomendować. Są uwielbiane chyba przez wszystkich ludzi. Co prawda mają też swoich wrogów. Zwierzęta ich nie znoszą, bo są głośne i niepokojące. Jednak nic innego, nie rozjaśni spowitego nocą nieba, tak - jak właśnie one. Produkowane są w różnych typach, wielkościach. Niektóre rozlewają się po niebie tworząc fantastyczne, kolorowe wzory: fontanny, kule, spadające ogniste wstęgi, inne zaś: świetliki i eksplozje znacznikowe. Występują również w kształtach palm, chryzantem, bukietów, wierzb. Są niezapomnianym i nieodłącznym elementem sylwestrowej zabawy. Petardy natomiast wiążą się zazwyczaj tylko z efektami dźwiękowymi, a nie wizualnymi.

Balony są nieodłącznym atrybutem sylwestrowym. Sklepy oferują bardzo różne typy, więc każdy może znaleźć przez siebie wymarzone. Dostępne są balony różnych wielkości, tekstur i kolorów: małe, duże, błyszczące, gładkie, matowe, jednobarwne i wzorzyste. Dostępne są również alternatywne wersje, np. wielkie balony zawierające w sobie kilkadziesiąt mniejszych, a  akże konfetti (po przekłuciu wszystko efektownie spada na bawiących się). Wytwarzane są również balony do modelowania. Po nadmuchaniu mają kształt rurki i można z nich tworzyć zwierzęta, a nawet zawiłe figury. Są kolorowe balony z nadrukami, a także egzemplarze w oryginalnych kształtach: serc, gwiazd, przedmiotów, roślin. Ciekawym pomysłem sylwestrowym może okazać się kupienie balonów w kształcie cyfr i ułożenie z nich daty roku, który ma nadejść lub daty roku mijającego, by po północy móc go symbolicznie przebić. Typowo sylwestrowe są również balony w formie butelki lub kieliszka szampana. Balony mogą stanowić piękne elementy dekoracji sylwestrowej sali.

Do dekoracji można użyć również serpentyn (dostępnych właściwie we wszystkich kolorach i wzorach), konfetti (szczególnie polecane są bardzo widowiskowe tuby strzelające konfetti w kształcie serduszek, kwiatów, gwiazdek), banery do powieszenia np. we framudze drzwi lub na balkonie (z życzeniami, informacją o Sylwestrze i Nowym Roku), a także barwne girlandy papierowe w różnych kształtach i wymiarach.

Ubarwiając zimowy, biały Sylwester nie należy zapominać o sobie. Można zaopatrzyć się w śmieszne okulary złożone z cyfr tworzących rok lub w karnawałowy kapelusz (np. z papieru holograficznego). Od lat bardzo modnym nakryciem głowy są czapeczki w kształcie stożka. Bardzo dobrze sprawdzają się na balach. Rozweselają i zmieniają oblicze na radosne. Zazwyczaj produkowane są z mieniącego się tworzywa, dzięki czemu bardzo ładnie prezentują się w sztucznym oświetleniu. Ciekawym pomysłem może okazać się również nałożenie na głowę kolorowej peruki. Jest to doskonały pomysł dla ludzi oryginalnych i odważnych. Wielobarwne sztuczne włosy wprowadzają w szampański humor – a o to przecież chodzi w taką noc.

Własną kreację można również uatrakcyjnić świecącymi bransoletkami, które od lat sprawdzają się na wszelkiego rodzaju koncertach plenerowych. Potrafią świecić nawet całą noc.

Do zabawnych elementów stroju karnawałowego warto dodać jeszcze różnego rodzaju maski i maseczki. Zazwyczaj kojarzą nam się z karnawałem weneckim. Z szerokiego wyboru masek dostępnych na rynku, dobrać można sobie pasującą idealnie do kreacji i twarzy. Jest to niezawodny sposób na wytworzenie wokół siebie aury tajemniczości. Można kupić lub zrobić samemu maskę przykrywającą niemal całą twarz, ale też bardziej subtelną, tylko na oczy. Maska można stanowić bardzo ładne dopełnienie sylwestrowej kreacji.

W Sylwestra nie można zapomnieć o popularnych, rozwijających się trąbkach. Można dzięki nim obwieścić wszystkim radość z nastania kolejnego roku.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie nocy mogą okazać się lampiony, które należy wypuścić ku niebu. Trzeba tylko pamiętać o wypowiedzeniu życzenia, bo są to lampiony szczęścia i pomyślności. Tradycja jest typowo azjatycka, ale jest tak barwna i widowiskowa, że warto zacząć ją przenosić na polski grunt.

Wszystkie wymienione gadżety mają spełniać jedno zadanie: być radosnym dopełnieniem sylwestrowej zabawy. Powinny być jak najbardziej kolorowe i zwariowane. Przecież taka noc zdarza się tylko raz na dwanaście miesięcy.


[julita]