SylwestrowaNoc - Sylwester 2015/2016, pobyty sylwestrowe, pakiety, oferty na Sylwestra, bal sylwestrowy, gdzie na Sylwestra
Strona Główna »  - Sylwester - typy imprez

Sylwester - typy imprez

Sylwester wszystkim kojarzy się z zabawą, ale dla każdego zabawa oznacza coś innego. Jak więc można bawić się w tą jedyną w swoim rodzaju, zimową noc?

Najbardziej efektowne i dostojne są bale sylwestrowe. Wymyślne suknie, fryzury, nienagannie skrojone garnitury to na nich powszechny obrazek. Sto y aż uginają się od jedzenia, ale uczestnicy nie przejmują się kaloriami, gdyż wszystkie natychmiast spalają na parkiecie, tańcząc w rytm muzyki wygrywanej przez zespół. Oczywiście organizuje się bale różnego kalibru – jedne odbywają się w wykwintnych hotelach, inne w szkołach. Nie zmienia to jednak faktu, że bal jest balem i stwarza podniosłą atmosferę.

Inną opcją jest wybranie się na „nieco” okrojoną wersję balu – dyskotekę. Jest to wyjście zazwyczaj tańsze niż bal, nie wymaga wielu przygotowań, a zabawa zazwyczaj nie jest gorsza. Aby odróżnić Sylwestra od pozostałych dni, wiele klubów decyduje się na imprezy tematyczne, a w cenie wejściówki otrzymamy kieliszek szampana i (czasami) ciep y poczęstunek.

Pragnący zabawy w gronie znajomych zorganizują (rzadkość) lub wybiorą się (każdy by chciał) na domówkę. Dobre towarzystwo jest w tym przypadku praktycznie gwarantowane, koszty minimalne, a sąsiedzi tej konkretnej nocy na pewno nie będą robić problemów z powodu zbyt głośnej muzyki. Pewną wariancją tego typu zabawy jest wyjazd ze znajomymi do wynajętego domku – domówka pozostaje domówką, tyle że w cudzym domu.

Można także wybrać się na imprezę plenerową. Obecnie prawie każda miejscowość organizuje „Sylwestra pod chmurką”. Wprawdzie ogrzewania na nim brak, za to muzyka na żywo i duże grono towarzyszy gwarantowane. W większych miastach jest też szansa zobaczyć kogoś znanego, kto akurat występuje na scenie, zamiast świętować.

Bardziej aktywni wybiorą się na noworoczną przerwę w góry. Sylwester będzie dla nich właściwie tylko wymówką, kolejnym argumentem, aby poszaleć na nartach. „Leniwce” wybiorą się natomiast na Kanary, Kubę czy do Tajlandii żeby zgromadzony przez Święta tłuszczyk nabrał na plaży kolorów.

Jeszcze inni zdecydują się na telewizor, czy książkę w połączeniu z poduszką i kołdrą. Co zrobić – każdy lubi inny rodzaj zabawy. Najważniejsze, żeby następnego dnia obudzić się z poczuciem, że ostatni wieczór w roku się udał!


[autopista]