SylwestrowaNoc - Sylwester 2015/2016, pobyty sylwestrowe, pakiety, oferty na Sylwestra, bal sylwestrowy, gdzie na Sylwestra
Strona Główna »  - Makijaż sylwestrowy

Makijaż sylwestrowy

W Sylwestra każda kobieta chciałaby poczuć się piękna i wyjątkowa. Oprócz starannie wybranego stroju i fryzury, makijaż stanowi bazę satysfakcjonującego wyglądu. Musi współgrać zarówno z pozostałymi elementami stroju, jak i z samopoczuciem kobiety. Warto jednak pamiętać, że makijaż sylwestrowy może być naprawdę oryginalny i wyrazisty. W taką noc można dać się ponieść wyobraźni. Najważniejsze jest jednak to, żeby makijaż był efektowny i perfekcyjnie wykonany.

Makijaż doskonały wymaga również wypoczętej, świeżej twarzy. W celu uniknięcia problemów z niedoskonałościami cery, warto już na tydzień wcześniej pomyśleć o odpowiedniej maseczce, kremie, lub oczyszczaniu u kosmetyczki, które przygotuje skórę twarzy na wielkie wyjście. Przed samym Sylwestrem nie warto eksperymentować z nieznanymi produktami kosmetycznymi, aby nie narazić się na niepotrzebne stany uczuleniowe.

Sylwestrowy makijaż musi być trwały – ma przecież wytrzymać całą noc szalonej zabawy. Reszta jest dowolna. Można umalować się mocno i wyraziście, lub w sposób bardziej delikatny i stonowany. Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić oczom. Muszą być wyraźne i pięknie zaznaczone. Cienie do powiek warto dobrać do kolorystyki kreacji. Dozwolone, a nawet polecane są produkty z elementami brokatowymi. Na balu sylwestrowym mamy przecież błyszczeć. Nadal modne są smoky eyes – technika idealnie podkreślająca oczy i nadająca im głębię. Nie muszą to być tylko ciemne barwy – im bardziej kolorowo, tym weselej.

Cera powinna być idealna i połyskująca. W tym celu warto zaopatrzyć się w dobry podkład, który nie daje efektu maski lub mus, który idealnie rozprowadza się po twarzy zakrywając ewentualne niedoskonałości.

Tworząc sylwestrowy makijaż można z rozmachem użyć cienia do powiek i eyelinera, a także specjalnego przylepnego brokatu. Dla bardziej odważnych polecane są takie dodatki jak np. sztuczne rzęsy lub kolorowe tusze do rzęs. Należy pamiętać, aby mocno i wyraźnie akcentować tylko jeden wybrany fragment twarzy. Jeśli podkreślamy oczy, stonujmy makijaż ust. Wystarczy wtedy delikatna pomadka lub błyszczyk. Jeśli natomiast decydujemy się na wyeksponowanie warg, poprzez chociażby użycie szminki o intensywnym, mocnym kolorze, stosujmy podkreślanie oczu. Przesada, nawet w wydaniu noworocznym, nie zawsze wychodzi na dobre.

Sylwestrowy makijaż może przypominać dzieło sztuki, być zwariowany i kolorowy, albo dyskretnie podkreślać naszą urodę – wszystko zależy tylko od naszej kreatywności. Warto jednak pamiętać, aby dobrze się w nim czuć i dzięki niemu doskonale bawić się przez całą noc.


[julita]